Carlisle All Ford Nationals 2016

Carlisle Events organizują rocznie 14 zlotów z czego 12 w Pensylwanii z czego aż 10 w Carlisle. Jest to jedna z największych organizacji zrzeszających fanów motoryzacji.  Działają nieprzerwanie od 1974 a ich imprezy w 2014 roku wygenerowały 98 milionów dolarów przychodu dla Stanu Pensylwania i zaangażowały  100 000 ludzi. W tym roku po raz kolejny wybraliśmy się na Carlisle Ford Nationals – największy zlot „Fordziarzy” na Świecie.

Więcej o organizacji Carlisle TUTAJ

Piątek

Na zlocie zjawiliśmy się w piątek w samo południe. Niestety, ale pogoda nie dopisała, co bezpośrednio przełożyło się na liczbę samochodów i odwiedzających. Ale i tak było całkiem nieźle.  Na wejściu dostaliśmy przewodnik z mapą i line up’em atrakcji, których zdecydowanie więcej było w sobotę.

Carlilse (7)

 

Porobiliśmy kilka fotek i porozmawialiśmy z właścicielami zabytkowych Mustangów. Szczególną uwagę przykuł żółty Fastback z 1969 roku, którego widzieliśmy już zeszłym roku. Właściciel musiał włożyć bardzo dużo czasu i pracy, żeby auto było w takim stanie jakim jest teraz.

Carlilse (122)

Jeśli od razu chcesz przejść do pełnej galerii zdjęć z imprezy kliknij TUTAJ

Jednak najciekawszym Mustangiem, z punktu widzenia kolekcjonerskiego/inwestycyjnego, był Fastback z 1968 roku, pod maską którego zamontowany był silnik Cobra Jet. Jest to tzw. R-code, których w 1968 roku wyprodukowano mniej niż Shelbych! Mustangi z tymi silnikami stały się popularniejsze w wersji z lat 1969-1970.

Carlilse (9)

Było również dużo innych super Mustangów.

Na koniec dnia poszliśmy na strefę aut na sprzedaż. Jak się pewnie domyślacie najbardziej interesowały nas Mustangi Fastbacki, których było 6 (w tym jeden Boss 302 i Shelby GT500KR).

Jeśli myślisz o kupnie, któregoś z tych Mustangów lub podobnym, daj nam znać zajmiemy się całą procedurą sprowadzenia auta do Polski i przygotowaniem do rejestracji.
kontakt@inwestujwklasyka.pl / +48 510 725 666

Z nowych Mustangów bardzo ciekawie wyglądał nowy Shelby GT350H, który upamiętnia legendę z 1966 roku.

Carlilse (153)

 

W piątek miała miejsce również prezentacja amerykańskiej flagi ułożonej z Mustangów.

Carlilse (155)

Sobota

Na sobotę przygotowanych było znacznie więcej atrakcji i słońce świeciło od rana co bezpośrednio przełożyło się na frekwencję, która pobiła dotychczasowy rekord (3 200 aut/50 000 odwiedzających).
Od razu ruszyliśmy do strefy Mustangów i pierwszymi autami przy których zatrzymaliśmy się na dłużej były dwie filmowe legendy. Eleanor i Bullitt.

Carlilse (541)

Mustang stylizowany na Bullitta, pod maską miał silnik 351ci, który montowany w Mustangach był od 1969 (Bullitt -390ci/1968r.). Wnętrze deluxe, manualna skrzynia biegów, kolor Highland green, czarny tylni panel i felgii „Torque Thrust” sprawiają, że wygląda jak Bullitt, chociaż Steve McQueen na pewno nie miał kubełkowych siedzeń podczas legendarnego pościgu ulicami San Francisco.

Z kolei pod maską Eleanory siedział silnik 390ci, który został rozwiercony na 428ci. Co ważne przerobiona została z oryginalnego S-code’a (390ci) z oryginalnym silnikiem a to się bardzo rzadko zdarza. Najczęściej łupem przeróbek padają C-cody z silnikiem 289ci. Prace nad autem trwały ponad 6 lat, ale efekt jest piorunujący. Właściciel zadbał o każdy szczegół jak choćby przycisk „go baby go” a wszystkie elementy karoserii są idealnie spasowane.

Carlilse (417)

 

Jeśli jesteś ciekawy dlaczego silnik 390ci jest tak podatny na modyfikacje zajrzyj do poprzedniego wpisu

TUTAJ

Ale to nie były jedyne gwiazdy kina na tym zlocie. 300 metrów dalej stało kilka Torino wystylizowanych na znanego czerwonego Forda z „Starsky&Hutch”.

Carlilse (485)

Nie zabrakło również zielonej bestii, którą widzieliśmy rok temu. Trzeba przyznać, że naprawdę wyróżnia się z tłumu.

Carlilse (474)

Wybrane Fordy to zaledwie garstka z tego co mogliśmy zobaczyć. Szczerze polecam przegląd całej galerii j TUTAJ

Oprócz świetnych Fordów nie zabrakło również różnych atrakcji. Każdy kto przyjechał swoim samochodem mógł przetestować go na torze.

Lub sprawdzić jak pali kapcia :). W tym roku „Burnout Contest” wygrał Nick, któremu rok temu podczas konkursu spaliło się sprzęgło.
Carlilse (337)

Jak na każdą imprezę motoryzacyjną przystało w Carlisle nie zabrakło również kobiet, które wzięły udział w konkursie „Miss Carlisle”.

Carlilse (608)

Na zakończenie imprezy właściciele aut przejechali paradą przez miasto. Niestety na godzinę przed rozpoczęciem zaczęło padać i część ludzi się wykruszyła.

Carlilse (368)

Carlilse (375)

Carlilse (377)

Carlilse (382)

Carlilse (383)

Carlilse (357)

Carlilse (352)

Carlilse (355)

Carlilse (369)

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Chcesz kupić amerykańskiego klasyka? Zostaw adres e-mail a nie ominie Cię żadna okazja!
Każdego tygodnia w Stanach pojawia się kilka wyjątkowych okazji klasyków. Wiele z nich znika z lokalnego portalu ogłoszeniowego tego samego dnia. Sztuka polega na tym, żeby być pierwszym który kontaktuje się właścicielem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *